1 ден . ПЛОВДИВ-ПАЗАРДЖИК-ИХТИМАН-СОФИЯ - КАЛОТИНА - ПИРОТ
Отпътуване от град Пловдив по маршрут: Пловдив-София - Калотина – Пирот
Пристигане в град Пирот. Разходка из града с посещение на музея „ На Понишавието“, пиротския пазар , Момчиловата крепост. След 14:00 ч. настаняване в хотела.Свободно време . Вечеря с много настроение и жива музика. Нощувка.
2 ден. ПИРОТ- КАЛОТИНА-СОФИЯ-ИХТИМАН-ПАЗАРДЖИК-ПЛОВДИВ
Закуска. Отпътуване към Суковски манастир . Посещение на Суковски манастир „Св. Успение Богородично”, разположен на десния бряг на р.Ерма край с.Суково.Отпътуване към Димитровград .Свободно време за обяд .Отпътуване за Р.България. Пристигане в гр. Пловдив вечерта.
ПАКЕТНА ЦЕНА НА ЧОВЕК ВКЛЮЧВА:
•Транспорт с туристически автобус;
•Гранични и магистрални такси ;
•1 нощувка в хотел 3* в района на Пирот ;
•1 закуска / 1 Празнична Осмомартенска вечеря с богато меню, неограничено количество местен алкохол, безалкохолни напитки, жива музика и много танци в ресторант Диана ;
•Посещение на град Пирот ;
•Посещение на Суковски манастир ;
•Посещение на град Димитровград ;
• Медицинска застраховка с асистанс на стойност 2 000 евро покритие при "Евроинс" АД;
•Груповата застраховка важи за всички пътуващи на възраст до 84 г. без доплащане;
•Водач от БЕК РАЙЗЕН придружаващ пътуването;
ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:
• разходи от личен характер
Препоръчваме за си закупите предварително сръбски динари !
ОТСТЪПКИ:
- деца до 12 години настанени с двама пълноплащащи възрастни - минус 20 лв.
По програмата не се предлага единично настаняване и възможност за собствен превоз !
Забележка:
1. При желание за настаняване в стая с три легла, туристите следва да имат предвид, че третото легло в повечето хотели и средства за настаняване представлява сгъваемо легло, разтегателен диван или походно легло (т.е. не е редовно легло). Добавянето на допълнително легло намалява пространството в стаята и създава неудобство и за тримата туристи. Не се препоръчва настаняване на други туристи на допълнително легло, освен деца до 12 години.
2.Агенцията НЕ носи отговорност при промяна на музейните такси и работното време на музеите. Посочените такси са съгласно информацията, поместена в сайтовете на посочените туристически обекти. Възможно е да настъпят промени.
Условия за резервации и анулации:
• За резервация са необходими три имена и ЕГН на пътуващите.
• За еднодневни екскурзии се заплаща пълната такса.
• За екскурзии с нощувка се внася депозит не по-малко от 30% от цената на пътуването.
• Направени резервации автоматично се анулират, 72 часа след генерирането им, ако по тях не е постъпило плащане.
• Доплащането е до минимум 10 дни преди датата на заминаване.
А. При пътуване в чужбина:
а) до 60 дни преди датата на пътуването - без неустойки.
б) от 59 до 30 дни преди датата на пътуването - 20% неустойка от стойността на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
в) от 29 до 15 дни преди датата на пътуването – 50% неустойка от стойността на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
г) от 14 дни до 6 дни преди датата на пътуването – 80% неустойка от стойността на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
д) по-малко от 6 дни преди датата на пътуването - 100% неустойка от общата стойност на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
Разходите по всички издадени към датата на настъпилата анулация самолетни, автобусни и други билети не подлежат на пълно или частично възстановяване и се удържат изцяло от подлежащите на възстановяване суми, наред с дължимите неустойки, посочени по-горе. В случаите, когато резервацията е по промоция за ранни записвания – пътуващият няма право на промяна на датите на пътуване, имената на пътуващите, хотелът и превозното средство. В случай на промяна, неустойката е в размер на 100% от договорната цена.
Б. При пътуване в страната:
а) до 20 дни преди датата на пътуването – без неустойки.
б) от 19 до 14 дни преди датата на пътуването - 20% неустойка от стойността на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
в) от 13 до 6 дни преди датата на пътуването - 50% неустойка от общата стойност на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
г) до 6 дни преди датата на пътуването – 100 % неустойка от общата стойност на пътуването плюс допълнително заявените услуги.
Разходите по всички издадени към датата на настъпилата анулация самолетни, автобусни и други билети не подлежат на пълно или частично възстановяване и се удържат изцяло от подлежащите на възстановяване суми, наред с дължимите неустойки, посочени по-горе.
В случаите, когато резервацията е по промоция за ранни записвания – клиентът няма право на промяна на датите на пътуване, имената на пътуващите, хотелът и превозното средство. В случай на промяна, неустойката е в размер на 100% от договорната цена.
ТO има сключена застраховка "Отговорност на Туроператора" по смисъла на чл. 97 от ЗТ, с полица №13052410000276 при ЗК "Лев Инс " АД - гр. София, бул. Цар Борис III 136 В, тел. 02 /915 08 59
Необходими документи за пътуване в чужбина:
Валиден задграничен паспорт или лична карта. За деца под 18 години не придружавани от единия или двамата родители е необходимо нотариално заверено родителско разрешение (оригинал и копие). Без медицински и санитарни изисквания за посещаваните страни.
Забележка:
Цената е калкулирана за група минимум от 40 туристи! Краен срок за уведомление на туриста, в случай че този брой не е набран – 5 дни преди датата на отпътуване.
Информация за отпътуването се получава 2 дни преди датата на заминаване на раздел "Информация транспорт" в сайта на Бек Райзен ЕООД - https://www.beckreisen.bg/
Пътуването като цяло не е подходящо за лица с ограничена подвижност!
БЕК РАЙЗЕН СИ ЗАПАЗВА ПРАВОТО НА ПРОМЕНИ ПО ПРОГРАМАТА И ЦЕНАТА НА ТУРИСТИЧЕСКАТА УСЛУГА ПРИ ДРАСТИЧНИ ПРОМЕНИ НА ГОРИВАТА!