Битката на гладиаторите – „Нове“- Сърцето на легиона

2 дни / 1 нощувка

Цена от: 89 лв.


Час на тръгване Място на тръгване
07:00 София/Площад " Александър Невски " от страната на ул. Оборище - Център
Описание
Заповядайте с нас на Фестивал Орел на Дунава
За осма поредна година в крайдунавския град Свищов ще се проведе Фестивал на античното изкуство Орел на Дунава. Предлагаме Ви Двудневна екскурзия до възстановения Античен военен лагер Нове – сърцето на легиона! и Плевен с Плевенската панорама. Нове е разположен на огромна площ от 250 дка., близо до живописния Дунавски бряг, където четири държави ще излъчат свои групи за възстановка на историческите борби на римските легиони срещу варварските нашествия.

Ние Ви предлагаме :

Дата: 03.06 – 04.06.2017г.
Престой: 2 дни / 1 нощувка
Цена: 89 лв.


1-ви Ден 03.06.2017 София – Ботевград – Свищов
Отпътуване от гр.София в 7:00 ч за град Свищов. Пристигане в град Свищов. По възможност настаняване в хотел **/*** звезди. Посещение на Античен военен лагер Нове на 4 км. източно от Свищов. Огромният военен лагер Нове, е разположен върху площ от 250 дка. През 45-та година сл. Хр. тук пристига VIII Августов легион, който изгражда своя първи лагер. След приемането на християнството късноантичният град тук е имал своя епископия с обширна резиденция на епископа с жилищни помещения, разкрита е и огромна базилика от V в. - втора по големина след Пловдивската. Включване във фестивала „Орел на Дунава“ - най-големия фестивал в България за пресъздаване на събития от античността. Тук въоръжени до зъби, решени да защитят миналогодишната победа или да получат достоен реванш, на бойното поле ще се явят строевете на римляни и варвари. Световноизвестната италианска „Gruppo Storico Romano“ ще гостува в Свищов с подразделенията си XI Клавдиев легион, IV Преторианска римска кохорта, Школата за гладиатори, Групата за социална антропология, сенаторите, Школата по антична борба - Панкрацио, както и изящните весталки и нимфи - нереиди. Свободно време за разходка в парк „Паметниците“. Вечеря. Нощувка.

2-ри Ден 04.06.2017 Свищов - Плевен - София
Закуска. Отпътуване за гр.Плевен. Посещение на Плевенската панорама, открита през 1977г. в чест на 100-годишнината от освобождението на град Плевен. Тя е изградена в парк-музей „Скобелев” върху самото бойно поле и пресъздава по неповторим начин епически моменти от сраженията в последната руско-турска война. Свободно време за разходка и обяд в центъра на града. Отпътуване за град София. Пристигане в гр. София вечерта.

Допълнителна информация
ПАКЕТНА ЦЕНА НА ЧОВЕК, НАСТАНЕН В ДВОЙНА / ТРОЙНА СТАЯ ВКЛЮЧВА:
• 1 нощувка в хотел **/*** в Свищов - 1 закуска, 1 вечеря;
• транспорт с комфортен автобус;
• туристическа програма в Плевен и Свищов;
• екскурзоводско обслужване;
• туристическа застраховка.
ЦЕНАТА НЕ ВКЛЮЧВА:
• разходи от личен характер;
• приблизителни входни такси за посещаваните обекти:
Къща-музей "Алеко Константинов" – 2 лв.
Панорама "Плевенска епопея 1877г." – 5 лв.

ДОПЛАЩАНЕ:
• За настаняване в единична стая – плюс 25 лв.

ОТСТЪПКИ:
• настаняване на дете 12 години в стаята с двама възрастни – минус 20 лв.

ЧАС и МЯСТО НА ТРЪГВАНЕ:
• гр.София – 7:00 ч. – площад „Александър Невски“.


Пътуването се осъществява при записани 35 туристи!!!


към пълната версия на сайта
Copyright © 2018
Powered by